Magia Katalonii

Barcelona jest czymś więcej niż klubem piłkarskim, to duch, który jest zakorzeniony głęboko...

Najbardziej znanym regionem Hiszpanii, który mimo tego, że wchodzi w skład królestwa, stara się podkreślać swoją odrębność i niezależność, jest Katalonia. Wspólnota autonomiczna Hiszpanii ze stolicą w Barcelonie jest najłatwiej dostępnym dla turysty zakątkiem kraju. Poznaj najpiękniejsze miejsca tej zjawiskowej części Europy.

Stolica Katalonii jest bez wątpienia najciekawszym miastem nie tylko w tym regionie, ale także w całej Hiszpanii. Barcelony reklamować nie trzeba – metropolia tętni życiem w kolorach budynków podarowanych miastu przez Antoniego Gaudiego, a La Rambla – prawdopodobnie najsłynniejszy deptak w kraju – kusi sklepami i południowym urokiem. Fani futbolu z pewnością marzą, by choć raz odwiedzić stadion FC Barcelona, czyli Camp Nou – największą arenę sportową w Europie.

Costa Brava jest mekką turystów z całego świata. To tu znajdują się najpiękniejsze plaże Europy – począwszy od kurortu Blanes aż po granicę z Francją. Miejscowości takie jak Tossa de Mar czy Lloret de Mar to nie tylko wymarzone miejsca na urlop, ale także zakątki, które były inspiracją artystów zachwyconych tutejszym klimatem i architekturą.

Wycieczka realizowana od 12 do 20 osób.

Trzygwiazdkowy hotel położony w Lloret de Mar – w uroczym miejscu nad brzegiem morza, przy plaży, w centrum miasta. Oferuje pokoje z łazienkami i bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do Internetu, wyposażony w telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów telewizji kablowej.

Powierzchnia pokoju: 12 m²

Po tradycyjnym posiłku w restauracji Goście mogą podziwiać zachód słońca nad basenem hotelowym, sącząc drinka w barze.

 

Cena zawiera:

 • Przelot na trasie Polska – Barcelona – Polska

 • Transport autokarem lub busem (klimatyzacja, DVD)

 • Zakwaterowanie – 4 doby hotelowe

 • Wyżywienie: HB – śniadanie i obiadokolacja wg programu

 • Zestaw słuchawkowy TGS

 • Realizację programu

 • Polskojęzycznego przewodnika

 • Opiekę pilota 24h/dobę

 • Ubezpieczenie KL i NNW

 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

 • wydatków osobistych

 • wstępów do zwiedzanych obiektów

1 dzień:

Spotkanie na lotnisku. Rozpoczęcie wycieczki. Wylot do Barcelony. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu w Lloret de Mar. Kolacja. Czas wolny. Nocleg.

2 dzień:

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Możliwa wycieczka fakultatywna: rejs na Tossa de Mar (ok 20 euro/os). Kolacja. Nocleg

3 dzień:

Śniadanie. Przejazd do Monserrat. Klasztor i bazylika na wzgórzu Montserrat to nie tylko miejsce kultu Czarnej Madonny. To ważny ośrodek kultury katalońskiej i punkt wielu wycieczek turystycznych. A także ważne miejsce w historii półwyspu iberyjskiego. Przejazd do Barcelony na zwiedzanie stadionu FC Barcelona – Camp Nou. Przejazd w kierunku Portu Olimpijskiego, nad którym góruje futurystyczna rzeźba sardynki. Wizyta w słynnym barcelońskim Oceanarium, gdzie spacer przezroczystym tunelem o długości 80 m, daje unikalną okazję do obserwacji podwodnego świata. Wrażenie spaceru po dnie morza zapewnia 35 akwariów z 5 milionami litrów wody, będący domem dla ok. 11 tys. zwierząt! Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg

4 dzień:

Śniadanie. Przejazd do centrum Barcelony. Zwiedzanie Miasta: Sagrada Familia – świątyni uznawanej za największe dzieło Antonio Gaudiego. Zwiedzanie dzielnicy Eixample, gdzie znajdują się najsłynniejsze budynki zaprojektowane przez wybitnego architekta Antonio Gaudiego, które stały się symbolem i wizytówka Barcelony. Spacer po Parku Guell wśród bajecznej małej architektury i bujnej roślinności, który wpisany jest na listę UNESCO. Spacer po Passeig de Gracia, gdzie stoją domy zaprojektowane przez Gaudiego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batllo. Spacer po Las Ramblas – głównym deptaku, na którym gromadzą się uliczni artyści i sprzedawcy kwiatów, a który Victor Hugo nazwał najbarwniejszą i najciekawszą ulicą Europy. Wizyta na słynnym barcelońskim targu La Boqueria. Wieczorem udział w pokazie fontann z efektami świetlnymi i dźwiękowymi. Czas wolny. Powrót do hotelu. Nocleg

5 dzień:

Śniadanie. Czas wolny. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Wylot do Polski. Zakończenie wycieczki.

Odwiedź najbardziej magiczną stolicę Europy!